Czech English French German Polish Russian
toystory up walle nemo
Vinaora Cu3ox Slideshow
Create an attractive Joomla image slider with cool 3D slice effects
Vinaora Visitors Counter
Famous and nice Joomla counter module. Top 40 Joomla Popular Extensions on JED.
Vinaora Nivo Slider
The world's most awesome Joomla slider. It allows you to easily create an image slideshow.
Vinaora Cu3er 3D slide-show
Shows images in 3D Flash Slide-show. Create amazing 3D transition between slides.


Mikroregion Český smaragd 

je členem MAS Blaník

logo mas bl male

Projekt "Vodní dům" získal prestižní cenu

 Projekt návštěvnického střediska „Vodní dům“ dostal cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků

z parkovit

Český svaz ochránců přírody Vlašim spolu s atelierem AND, spol. s.r.o. obdrželi v soutěži Český energetický a ekologický projekt roku 2010 cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků za projekt „Vodní dům – návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka“. Ocenění bylo uděleno: „Za kvalitní návrh s ohleduplným umístěním stavby v oblasti ochrany životního prostředí v nízkoenergetickém standardu s využitím místních přírodních materiálů a zapojením okolní volné krajiny bez narušení jejího půvabu a přirozeného tvarování.“


Ocenění z rukou předsedy České komory autorizovaných inženýrů a techniků Pavla Křečka převzal ve středu v podvečer v historických prostorách Velkého sálu Paláce Žofín jednatel Českého svazu ochránců přírody Vlašim Karel Kříž a zástupce architektonického atelieru AND s.r.o. Vratislav Danda. V pořadí již 9. ročník soutěže, kterou společně vyhlašují Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo pro místní rozvoj proběhl pod záštitou předsedy vlády ČR pana Petra Nečase, místopředsedy Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu Evžena Tošenovského, rezortních ministrů a dalších významných osobností.

 

csop

Vodní dům bude soudobě architektonicky pojaté návštěvnické středisko, využívající moderních technologií a zařízení. Jeho cílem je představit návštěvníkům vodní nádrž Želivka jako lokalitu evropského významu, a to nejen z hlediska ochrany přírody a fenoménů, které zde lze nalézt, ale rovněž jako významný přírodní zdroj pitné vody, kterou je zásobována Praha a další desítky města a obcí v okolí. Celý budoucí areál má velikost jednoho hektaru a je rozdělen na venkovní a vnitřní část. Kromě samotného výjimečného architektonického pojetí Vodního domu je unikátní zejména vnitřní a venkovní interaktivní expozice pro návštěvníky. 


Ing. Karel Kříž

mapa cr_mikroregion

Fotografie z okolí

cimg1195.jpg

Přihlášenílogo mas bl male  KBR1-slogan maly

CSOP maly

rytir maly

 EKOSO

svazek obcí

www.ekoso.cz

 

logo RU modre male


Designed by Pro-Net.cz